Tudományos Szieszta

Földrajz és Környezettudományi Intézet

Varázstorony

(Természettudományi Pályaorientációs és Módszertani Központ)

Külső kapcsolatok

FutureRFID - Az RFID/NFC technológia továbbfejlesztési lehetőségei az "Internet of Things" koncepciói mentén - TÁMOP pályázat
Alkalmazható természettudományok oktatása a Tudásalapú Társadalomban - TÁMOP pályázat
EKF TTK Mesterképzés a Tudásalapú Társadalom szolgálatában - TÁMOP pályázat

Nemzeti Kiválóság Program - Eötvös Loránd Hallgatói Ösztöndíjat nyert hallgatóink kutatási eredményei 2

2013. szeptember 17-én számoltunk be arról, hogy a Földrajz Tanszék másodéves mesterszakos hallgatója, Krámos Dániel elnyerte a TÁMOP program keretén belül meghirdetett Nemzeti Kiválóság Program - Eötvös Loránd Hallgatói Ösztöndíját. A program célja a tehetséges hallgatók kutatási tevékenységének és szakmai fejlődésének támogatása a nemzetgazdasági, valamint az európai gazdasági térség szempontjából jelentős eredmények elérése céljából.

A Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal alá tartozó ösztöndíj által második fordulóban támogatott kutatási időszak 2013 szeptemberétől 2014 júniusáig tart. Ezen időszak alatt kell a hallgatóknak teljesítenie a kötelezően vállalt feladatokat (közlemények, szakcikkek, tanulmányutak, konferencia részvételek stb.). A kutatások egy-egy, az eredményeket összefoglaló szakdolgozat és/vagy TDK dolgozat elkészítésével zárulnak.

Magyarország megújuló energiaforrásokat hasznosító települései és fővárosi kerületei 2012-ben

Magyarország megújuló energiaforrásokat hasznosító települései és fővárosi kerületei 2012-ben - térkép

Krámos Dániel témája a RES (Renewable Energy Sources – megújuló energaforrás) alapú közösségfejlesztés hatásai a vidék- és városfejlesztésben. A kutatást befogadó intézmény az Eszterházy Károly Főiskola Agria-Innorégió Tudáscentruma volt.

A kutatás első 5 hónapjában meghatározta azon településeket, melyek a megújuló alapú villamosenergia-termelés, valamint a kötelező átvételi rendszerben regisztráltak (ábra). Így meghatározható a továbbiakban, melyek azok a település-csoportosulások, amelyek térséget, megújuló energia régiót alkotnak. Ennek lehetséges intézményerendszereként a LEADER Akció Csoportokat és a Kistérségi Társulásokat vizsgálja meg. A hallgató szakdolgozatában ennek eredményeiről számol majd be.

A kutatás a TÁMOP 4.2.4.A/2-11-1-2012-0001 azonosító számú Nemzeti Kiválóság Program - Hazai hallgatói, illetve kutatói személyi támogatást biztosító rendszer kidolgozása és működtetése konvergencia program című kiemelt projekt keretében zajlott. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Languages

Belépés

nEtSZKÖZKÉSZLET

TTK logo

Regionális Tudásközpont

International Conference on Applied Informatics