Tudományos Szieszta

Földrajz és Környezettudományi Intézet

Varázstorony

(Természettudományi Pályaorientációs és Módszertani Központ)

Külső kapcsolatok

FutureRFID - Az RFID/NFC technológia továbbfejlesztési lehetőségei az "Internet of Things" koncepciói mentén - TÁMOP pályázat
Alkalmazható természettudományok oktatása a Tudásalapú Társadalomban - TÁMOP pályázat
EKF TTK Mesterképzés a Tudásalapú Társadalom szolgálatában - TÁMOP pályázat

Előadásaink a II. Környezet és Energia Konferencián

November 25-26-án Debrecenben a Földrajz Tanszék hat munkatársa kapott lehetőséget a szóbeli előadásra.

2009 után, immár másodízben adott otthont az Akadémiai Bizottság székháza a Debreceni Egyetem Földrajzi Intézete által kigondolt és megvalósított rendezvénynek.

Ezután Mika János egyetemi tanár (társszerző: Kertész Ádám): "A klímaváltozás és az energiaszektor kölcsönhatásai" tartott szekciónyitó előadást, majd a Nagyteremben Kertész Ádám egyetemi tanár: "A környezetkímélő mezőgazdaság szerepe a környezettudatos energiafogyasztásban" címmel kapcsolta a konferencia témájához az MTA Földrajztudományi Kutatóintézetben végzett kutatásait. A másnapi szekciókban Patkós Csaba főiskolai docens (társszerző Kovács Tibor) "Megújuló energiákra épülő térségi partnerség - a RUBIRES projekt tapasztalatai" című előadását érdeklődő hozzászólások kísérték. Rögtön ezután Utasi Zoltán adjunktus következett (szerzőtársak: Mika János és Tóth Antal), aki "Völgyalji városaink környezeti és gazdaságföldrajzi sajátosságai" címmel egymillió lakosnak otthont adó 21 hazai városunk 160 statisztikai és levegőminőségi adatát szembesítette kétszer ennyi síkvidéki település jellemzőivel. A szünet után Kiss Barbara megbízott előadó (társszerzők: Pajtókné Tari Ilona, Ütőné Visi Judit, Konczné Jobbágy Eszter és Mika János) szólt a "Nevelési tapasztalatok és lehetőségek az éghajlatváltozás apropóján" címben foglalt gondolat közoktatási megvalósításáról. Végül, a Pajtókné Tari Ilona főiskolai docens által előkészített előadást Mika János tolmácsolta "A megújuló energiák internetes forrásainak felhasználása a földrajzoktatásban"címmel (további társszerzők: Kiss Barbara és Ruszkai Csaba).

Gyorsan elszaladt a tartalmas másfél nap, amelyet a szervező bizottság Fazekas István tanár úr vezérletével, hagyományos precizitással és friss szívvel készített elő, és tartott karban. Az összesen 64 szekció-előadás és poszter írásos változatát (a szerzők száma 128) e gondos kezek már a konferencia idejére ízléses és lektorált tanulmánykötetbe foglalták.


A hírt küldte:
Dr. Mika János
egyetemi tanár,
Földrajz Tanszék

Languages

Belépés

nEtSZKÖZKÉSZLET

TTK logo

Regionális Tudásközpont

International Conference on Applied Informatics