Tudományos Szieszta

Földrajz és Környezettudományi Intézet

Varázstorony

(Természettudományi Pályaorientációs és Módszertani Központ)

Külső kapcsolatok

FutureRFID - Az RFID/NFC technológia továbbfejlesztési lehetőségei az "Internet of Things" koncepciói mentén - TÁMOP pályázat
Alkalmazható természettudományok oktatása a Tudásalapú Társadalomban - TÁMOP pályázat
EKF TTK Mesterképzés a Tudásalapú Társadalom szolgálatában - TÁMOP pályázat

Díjazottak

2006-ban a díjat kapta: Dr. Csőke Lajos

Dr. Csőke Lajos

1964-ben végeztem a Kossuth Lajos Tudományegyetem matematika-ábrázoló geometria szakán. 1964 augusztusában kerültem az egri Gárdonyi Géza Gimnáziumba, ahol 1965-ben megbíztak a reform-tanterv anyagának kísérleti tanításával. Az iskola matematika-fizika szakosított tantervű osztályaiban tanítottam matematikát, műszaki rajzot és ábrázoló geometriát.

1968-ban kerültem a Ho Si Minh Tanárképző Főiskola Matematika Tanszékére, ahol először tanársegédként, majd 1970-től adjunktusként dolgoztam. Feladatom a geometriai és a számítástechnikai tárgyak oktatása volt. Előadóként részt vettem az általános iskolai tanárok továbbképzésében. 1972-ben a Tankönyvkiadó megbízásából társszerzője voltam "A függvények és tanításuk az általános iskolában" című könyvnek, amely elnyerte a Könyvkiadó Főigazgatóság nívódíját. 1973 szeptemberétől az egri Finomszerelvénygyár Számítóközpontjában dolgoztam matematikusként, a Szervezési Osztály Számítástechnikai csoportvezetőjeként. Feladatom az akkor indult számítástechnikai feldolgozások szervezési és programozási munkáinak végzése volt.

1976-ban kerültem az egri Alpári Gyula Közgazdasági Szakközépiskolába. Igazgatóhelyettesi beosztásban a számítástechnikai szakképzést irányítottam. Megbízásos munkaviszonyban az Országos Pedagógiai Intézet számítástechnikai szakfelügyelője voltam. 1986-90 között a Heves Megyei Pedagógiai Intézet számítástechnikai szaktanácsadójaként dolgoztam. Előadóként részt vettem az országos és körzeti szakmai munkaközösségek továbbképzésében. Több alkalommal kaptam a Művelődésügyi Minisztériumtól szakmai érettségi elnöki megbízást.

1976-78 között négy diákom végzett az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen 1-3 helyén.

1972-ben angol nyelvből középfokú nyelvvizsgát tettem. 1986 áprilisában "summa cum laude" minősítéssel tettem doktori szigorlatot a KLTE Matematikai és Informatikai Intézetében. 1988-90 között az EKTF Matematika Tanszékén dolgoztam docensi beosztásban, feladatom az analízis tárgy oktatása volt. 1990-ben kerültem a Számítástechnikai Tanszékre, ahol a Programnyelvek tárgy oktatása mellett a Bevezetés az informatikába, Matematikai programozás, Numerikus és gépi módszerek tárgyakat adom elő, és esetenként gyakorlatokat vezetek. Közreműködöm a főiskolai hallgatók számítástechnikai versenyre való felkészítésében. 1993-ban Matusek László konzulens tanára voltam, aki az OTDK Informatikai szekciójában különdíjat nyert.

1995. novemberében a KLTE doktori tanácsa elfogadta a PhD átminősítési kérelmemet. 1997-ben Garamhegyi Gáborral írt, a Nemzeti Tankönyvkiadó által gondozott, A számítógép programozás logikai alapjai c. könyvünk elnyerte a Számítástechnika Tanárok Egyesületének "az év legjobb informatikai tankönyve" díját.

1993-ban megbízást kaptam a tanszék vezetésére. 1996. júniusában a Főiskolai Tanács javaslatára főiskolai tanárrá neveztek ki.


2007-ben a díjat kapta: Dr. Naár Zoltán

Dr. Naár Zoltán

Egerben születettem 1966. február 19-én. Az egri Dobó István Gimnáziumban érettségiztem 1984-ben. Egyetemi tanulmányaimat 1985-ben kezdtem a Gödöllői Agrártudományi Egyetem Mezőgazdaságtudományi Karán, melyet 1990-ben fejeztem be biotechnológiai szakirányon szerzett, kiváló minősítésű, okleveles általános agrármérnöki diplomával.

Tudományos diákköri tevékenységként kezdtem a Trichoderma gombákkal kapcsolatos kutatómunkámat, melynek eredményeként már hallgatóként is több - köztük nemzetközi - konferencián vettem részt és nyertem díjakat. A diploma megszerzése után 1990-ben, a Gödöllői Agrártudományi Egyetem Mikrobiológiai Tanszékén kezdtem oktatói tevékenységemet: tudományos segédmunkatársként önállóan vezettem a kötelező Mikrobiológia tárgy gyakorlatait. Ez idő alatt készítettem el és védtem meg a "Trichoderma törzsek mikrobiális ökofiziológiai szelekciója" című egyetemi doktori értekezésemet. A FEMS (Federation of European Microbiological Societies) ösztöndíjával 1991-ben egyhónapos franciaországi tanulmányúton voltam, amikor is vezető francia mikrobiológiai kutatóhelyeket látogattam meg.

Levelező aspirantúrámat 1992-ben kezdtem meg, és 1995 júniusában tettem le az aspiránsvizsgát mikrobiológiából és növényélettanból. A biológiai tudomány kandidátusa tudományos fokozatot 1997-ben szereztem meg "Antagonista trichodermák talajban való megtelepedését befolyásoló tényezők ökológiai értékelése" című disszertációm sikeres megvédésével. Azóta is intenzíven folytatom kutatómunkámat. Ennek eredményeként 1997-ben az "Év Ifjúsági Előadója" díjat kaptam a Magyar Mikrobiológia Társaságtól, 1998-ban pedig az "Év Fiatal Kutatója" díjat az MTA Miskolci Akadémiai Bizottságától. Témavezetőként önálló OTKA kutatási pályázatokat nyertem (1998-2001, és 2001-2004 futamidőre), 2001-ben pedig Bolyai János Ösztöndíjat nyertem 2001-2003 közti időszakra. Szintén 2001-ben nyertem el a "Az Eszterházy Károly Főiskoláért" díj ezüst fokozatát kiemelkedő tudományos, oktatói és pályázati koordinációs tevékenységemért. Az elmúlt években az élelmiszermikrobiológia területén végzek kutató tevékenységet: a RET ötfős mikrobiológiai és molekuláris biológiai kutatócsoportjának irányítása mellett. Szakértőként veszek részt országos kutatási, ill. K+F pályázatok (OTKA, GVOP) bírálatában.

Az Eszterházy Károly Főiskola Növénytani Tanszékén 1993 óta dolgozom: 1998-ig főiskolai adjunktusként, 2003-ig főiskolai docensként, azóta főiskolai tanárként. A kötelező tárgyként tartott Genetika és Mikrobiológia előadások mellett e tárgyak gyakorlatait vezetem. Annak idején elsőként vezettük be 2000-ben a Mikrobiológia kötelező tárgyként, valamint a Mikológia választható tanegységként való oktatását. Ennek sikeréhez 1 tankönyv, 3 főiskolai jegyzet és 1 kézikönyvfejezet megírásával járultam hozzá. Tudományos képzés keretében a Szent Itsván Egyetemen Ph.D. kurzusokat tartok, valamint bírálóként és bizottsági tagként veszek részt doktori disszertációk védésén. A MAB Biológiai Szakbizottságának 2007-től vagyok tagja.

Főiskolai megbízatásként 2000-2006 között voltam tagja a Gazdasági Bizottságnak, 2001-2006 között pedig a Természettudományi Kar kutatási koordinátoraként vettem részt a főiskola kutatási tevékenységének szervezésében, intézményi pályázatok összeállításában és a nyertes pályázatok kivitelezésében. Jelenleg a Természettudományi Főiskolai Kar Tudományos Bizottságának elnökeként és a főiskola Tudományos Tanácsának tagjaként segítem a munkatársak kutatási tevékenységét

Az elmúlt nyolc évben összesen 26 kutatási, kutatás-fejlesztési és oktatásfejlesztési pályázat kidolgozásában volt vezető szerepem. A 17 nyertes projekt révén összesen több mint 1.600 mFt-tal sikerült hozzájárulni a főiskola és a tevékenységekben közreműködő helyi -elsősorban élelmiszertermelő - vállalkozások fejlesztéséhez.

A Magyar Mikrobiológiai Társaságnak 1990-től, a Magyar Mikológiai Társaságnak 1993-tól vagyok tagja. Az MTA Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Tudományos Testületének külső tagja 1994-től, az MTA Miskolci Akadémiai Bizottságának 1995-től vagyok tagja. 2000-ben választottak az MTA Mikológiai Munkabizottságának tagjai közé.

Kutatási témáimban 53 előadást tartottam hazai és külföldi konferenciákon, tudományos rendezvényeken, összesen 36 megjelent, ill. közlés alatt lévő publikációm van hazai és külföldi lektorált folyóiratokban. A fejlesztő munkám eredménye 3 db társfeltalálóként benyújtott szabadalom is. 


2008-ban a díjat kapta: Dr. Murányi Zoltán

Dr. Murányi Zoltán

1966. február 21-én születettem Mezőkeresztesen. A mezőkövesdi I. László Gimnáziumban érettségiztem 1984-ben. További tanulmányaimat a Kossuth Lajos Tudományegyetem (később Debreceni Egyetem) Természettudományi karán folytattam:

  • 1990-ben okleveles matematika-kémia szakos középiskolai tanár (jó minősítéssel)
  • 1995-ben műszeres és környezetvédelmi analitikus szakvegyész (kiváló minősítéssel)
  • 1995-ben dr. univ. (cum laude minősítéssel)
  • 2003-ban PhD (summa cum laude minősítéssel)

1988-ban nősültem, feleségem dr. Zagyvai Márta a Német Nyelv és Irodalom Tanszék docense. Lányaink, Lili és Réka 2004-ben, fiunk, Péter 2006-ban születtek.

1989/1990-es tanévben - végzős hallgatóként - a debreceni Bethlen Gábor Közgazdasági és Postaforgalmi Szakközépiskolában tanítottam, 1990 augusztus 1-től az egri Főiskola Kémia Tanszékén dolgozom, 1990-1995 tanársegédi, 1995-1999 adjunktusi, 1999-2006 docensi, 2006-tól főiskolai tanári beosztásban.

2006-ban kaptam megbízást az EGERFOOD Regionális Egyetemi Tudásközpont Élelmiszertechnikai és méréstechnikai kutatási programjának vezetésére.

Jelenlegi oktatási feladataim: szervetlen kémia, analitikai kémia (környezetanalitika; boranalitika); a kémiatanítás módszertana. Részt vettem a fogyasztóvédelem szakirányú továbbképzés, a kémia alapszak (BSc.) a bortechnológus és a hulladékgazdálkodási technológus felsőfokú szakképzések tematikájának kidolgozásában, indításában, utóbbinak szakfelelőse vagyok. Dolgozom a főiskola mindkét joint master programjában. Egyik legfontosabb feladatomnak tekintem a kémia népszerűsítését, évente mintegy ötven kísérleti bemutatót tartok "kicsiknek és nagyoknak" (Varázstorony - rendhagyó órák; Nagy világ kis csodái; Kutatók éjszakája; kémiatanári konferenciák; egyéb meghívások)

Eddig közel száz szakdolgozat, nyolc TDK-dolgozat témavezetője és egy PhD-munka társ témavezetője voltam. Két jegyzet megírásában vettem részt. Egy ciklusban tagja voltam a főiskola Szenátusának, jelenleg a Kari Tanács tagja vagyok. Ezzel párhuzamosan több bizottságban is dolgoztam, jelenleg a képzésfejlesztési bizottságban tevékenykedem. Részt veszek továbbá az OTDK Vegyészeti Szakbizottságának és az MTA Miskolci Akadémiai Bizottságának munkájában. Több intézményi szintű pályázat közreműködője voltam, illetve vagyok, a "Felsőoktatási intézmények minőségkultúra váltásának pilot programja" elnevezésű HEFOP pályázat egyik alprogramjának vezetője voltam. Szakértőként veszek részt országos kutatási, illetve K+F pályázatok (GVOP) bírálatában.

Fő kutatási területem az élelmiszeranalitika. Disszertációim a bor fémtartalmának és az egyes fémek mennyiségét befolyásoló tényezők vizsgálatának témakörében íródtak. A RET-ben végzett munkám során kutatómunkám köre jelentős mértékben tágult. Kutatási eredményeimről 26 publikációban, 44 nemzetközi, valamint 46 országos szakmai konferencián tartott előadásban számoltam be. Munkám eredménye továbbá egy társfeltalálóként benyújtott szabadalom. 2002-ben "Eszterházy Károly-emlékérem" kitüntetésben, 2005-ben az MTA Miskolci Akadémiai Bizottsága által adományozott az "Év Fiatal Kutatója" díjban részesültem.

2009-ben a díjat kapta: Dr. Mátyás Ferenc

Dr. Mátyás Ferenc

1973-ban végeztem a Kossuth Lajos Tudományegyetemen, matematika-fizika szakon, majd közvetlenül a végzés után, pályázattal, a Ho Si Minh Tanárképző Főiskola (ma EKF) Matematika Tanszékére kaptam kinevezést. Máig ez az egyetlen munkahelyem, ahol 1997-től főiskolai tanári beosztásban dolgozom. Vezetői beosztásaim: 1999. március 1-től a Matematika Tanszék vezetője és 2002. szeptember 1-től a tudományos és nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettes vagyok. A 2004-2009-ig terjedő intervallumban hat éven át tagja voltam a MAB Matematikai Szakbizottságának, továbbá a Miskolci Akadémiai Bizottság Matematika és Fizika Szakbizottsága Matematikai és Informatikai Albizottságának jelenleg is az elnöke vagyok.

A 2005-2008-as periódusban sikeresen akkreditáltattuk a Matematika BSc alapképzési szakot és a mesterszintű matematikatanár MA szakot. Mindkét szak szakfelelőse (illetve szakképzési felelőse) vagyok

Tanári pályám kezdetén szinte valamennyi - a főiskolán matematika szakos hallgatóknak oktatott - matematikai tárgyat tanítottam. Az utóbbi két évtizedben a szűken vett szakterületemet, azaz klasszikus algebrát és számelméletet tanítok mind nappali, mind levelező tagozaton. Az oktatói munkámhoz kötődően társszerzője vagyok az "Így tanítjuk a matematikát" c. könyvnek, a matematika szakos főiskolai hallgatóinknak írt "A számelmélet elemei" c. jegyzetnek. Továbbá szerkesztője és egyben társszerzője vagyok a "Matematika nem matematika szakos hallgatóknak" c. főiskolai jegyzetnek is.

Tudományos kutatási területem a számelmélet, ezen belül az egész számok és polinomok másod- és magasabb rendű lineáris rekurzív sorozatainak elmélete. Kutatómunkám eddigi eredményeiről tudományos cikkeimben, doktori és habilitációs disszertációimban, nemzetközi számelméleti konferenciák kiadványaiban és a konferenciákon tartott előadásaimban adtam számot. Tanszékünk számelméleti kutatócsoportja tagjaként, majd vezetőjeként 1996-tól 1999-ig az OTKA T 020295 számú pályázat kutató résztvevőjeként dolgoztam, míg először a 2003-ban befejeződött OTKA T 032898 számú, majd másodszor a T 48945 számú (2005-2008) OTKA kutatási pályázat témavezetője voltam.

A rekurzív sorozatok kutatásában elért tudományos eredményeimet tartalmazó disszertációmmal 1981-ben "summa cum laude" minősítéssel egyetemi doktori címet, 1996-ban PhD tudományos fokozatot szereztem a Kossuth Lajos Tudományegyetemen, majd 2002-ben habilitált doktori címet szereztem a Debreceni Egyetemen matematika és számítástudomány területen. 2002-2005 között Széchenyi István Ösztöndíjat kaptam. Angol nyelvből C-típusú állami középfokú nyelvvizsgával, továbbá szakmai nyelvvizsgával rendelkezem.

Tízenöt éve az Acta Academiae Paedagogicae Agriensis Sectio Mathematicae, új nevén az Annales Mathematicae et Informaticae angol nyelvű folyóiratunk egyik szerkesztője, 2002-től a szerkesztőbizottság vezetője (főszerkesztője) vagyok.

A több mint három és fél évtizedes főiskolai oktatói pályámon - oktatói és tudományos tevékenységem elismeréseként - több intézményi kitüntetésben részesültem. Így, pl. 2000-ben megkaptam az Eszterházy Károly Emlékplakett kitüntetést, 2003-ban a LPS Alapítvány ösztöndíjában részesültem, 2007-ben a Pro Academica Agriensi kitüntetés, míg 2009-ben a Kiss Péter Díj birtokosa lettem.


2010-ben a díjat kapta: Dr. Orbán Sándor

Prof. Dr. habil. Orbán Sándor, MTA doktora

Középiskolai tanulmányaimat a nyíregyházi Vasvári Pál gimnáziumban végeztem, majd felvételt nyertem az ELTE TTK biológus szakára, ahol 1971-ben okleveles biológus, illetve biológiatanár képesítést szereztem. Végzés után öt évig a Természettudományi Múzeum Növénytárában dolgoztam Budapesten, majd 1976-ban az Egri Főiskola Növénytani Tanszékére kerültem adjunktusnak, mivel akkorára már egyetemi doktori fokozattal rendelkeztem.

Az évek során fokozatosan léptem előre a beosztási fokozatokban és 1997-ben sikeres habilitáció után egyetemi tanári kinevezést kaptam, mely kinevezés jelenleg is érvényben van. 1981-től számos felsővezetői beosztásom volt, így főigazgató-helyettes, főigazgató (1989-94), dékán, intézetigazgató és tanszékvezető több mint tíz éven keresztül.

Tudományos karrieremben 1984-ben kandidátusi (CSc, PhD) fokozatot, majd 2000-ben MTA doktora fokozatot szereztem. OTKA és NPFK pályázatoknak voltam témavezetője és részt vettem több TÁMOP pályázatban is. Akadémiai és intézményi tudományos testületek tagja voltam és vagyok a mai napig is.

Az oktatásban 38 éve veszek részt, ez idő alatt bevezetés a biológiába előadás, növényrendszertan (előadás, gyakorlat), ökológia (előadás, gyakorlat), biometria (előadás, gyakorlat), bryológia spec. koll., Magyarország mohái, mikológia tantárgyakat oktattam. Valamennyi tantárgyából készítettem jegyzetet, oktatási segédanyagot, hagyományos és digitális formában. Több egyetemi, főiskolai tankönyv szerzője és társszerzője vagyok.

Tudományos publikációim száma összesen 150; referált cikk: 121 idegen és magyar nyelven; könyv, jegyzet, könyvrészlet: 10, egyéb: 19 (ismeretterjesztő és egyéb cikk). Független hivatkozások száma meghaladja az 500-at.

Tudományos díjak, elismerések: Több tudományos és oktatói díj birtokosa vagyok, melyek közül kiemelendő az Apáczai Csere János Díj és a tudományban elért teljesítményért, a Szent-Györgyi Albert Díj és az EKTF TTK által alapított Kiss Péter Díj.


2011-ben a díjat kapta: Dr. Varga János

Dr. Varga János PhD

Középiskolai tanulmányaimat a máriabesnyői Török Ignác gimnáziumban végeztem. 1969-ben nyertem felvételt az Egri Tanárképző Főiskola biológia - mezőgazdasági tanár szakára, ahol 1973-ban általános iskolai tanári diplomát szereztem. 1975-től a szegedi József Atilla Tudomány Egyetemen folytattam tovább tanulmányaimat, okleveles középiskolai biológia tanári diplomát 1978-ban szereztem meg.

1974-től dolgozom a főiskolán (korábban: Ho Si Minh Tanárképző Főiskola, jelenleg Eszterházy Károly Főiskola). 1974-től-1981-ig az intézmény főigazgatói titkárságát vezettem, közben óraadóként bekapcsolódtam az Állattani Tanszék munkájába. A tanszékre 1982-től kerültem kinevezésre, ahol jelenleg is dolgozom főiskolai docensi beosztásban. A tanszéken két alkalommal (1991-1992, 2008-2011) megbízott tanszékvezetői feladatokat is elláttam.

Az elmúlt évtizedek alatt az állattani tantárgyak többségét tanítottam. Az általam oktatott tárgyakhoz 18 főiskolai (és egyetemi) jegyzetet írtam (6 jegyzetet társzerzőként és 12 jegyzetet önálló szerzőként állítottam össze). Több mint 260 szakdolgozó és 16 OTDK-ás hallgató munkáját irányítottam. Szerkesztője vagyok az Acta Acad. Paed. Agriensis Sectio Biologiae Természettudományi kötetének.

Oktató tevékenységemhez kapcsolódóan több éven át az általános iskolai tanárok posztgraduális továbbképzésének főiskolai szervezője és egyben a biológia és a mentálhigiéniai tanári továbbképzés szakfelelőse voltam. A Pro Agricultura Hungariae Alapítvány szervezésében – és a Soros alapítvány támogatásával - megalakult Csíkszeredai (Románia) általános iskolai tanári távoktatásban a biológia szakos tanárképzést tantárgyfelelősként szerveztem és irányítottam 1990-2001-ig.

1996-1997-ig a Természettudományi- és a Mátra Múzeummal, valamint a Heves Megyei Munkaügyi Központtal közösen szervezett múzeumi preparátorképzés (OKJ képzés) szakfelelősi feladatait láttam el. 2010-ben a főiskola és az Állattani Tanszék Természettudományi Kiállításának (látványtár) koncepciótervét dolgoztam ki a Biológiai Intézet megbízásából.

Univ doktori fokozatomat a JATE-n 1982-ben védtem meg, doktori disszertációm címe: A ponty (Cyprinus carpio) mesonephrosának fény-, scanning és elektronmikroszkópos feldolgozása. 2006-tól az Ungvári Nemzeti Egyetem (Ужгородський національний університет) Állattani Tanszékén „együttműködő kutatóként” folytattam a kandidátusi disszertációmhoz kapcsolódó kutatásokat. A kandidátusi disszertációt a Biológiai Tudományok, Ökológia tárgykörében a Kijevi Nemzeti Egyetemen (Kyiv Taras Shevchenko National University) 2011-ben védtem meg, melynek címe: Dynamics of migration and accumulation of Lead in mosses communities of invertebrates in the National park Bükk (the Hungarian Republic). PhD fokozatot Szent István Egyetemen (Gödöllő) 2013-ban szereztem meg.

Hazai konferenciákon 35, külföldi konferenciákon 14 alkalommal tartottam előadásokat. Külföldön 14, a hazai folyóiratokban 54 publikációm, napilapokban 10 ismeretterjesztő cikkem jelent meg.


2012-ben a díjat kapta: Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona

Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona

Születési adatok: 1961. március 11. Mezőkövesd
Munkahely: Eszterházy Károly Főiskola
Beosztás: rektorhelyettes
Családi állapot: férjezett, két felnőtt gyermek édesanyja

Tanulmányok

  • PhD tanulmányok (Eötvös Lóránd Tudományegyetem): 2004-2008
  • Eötvös Lóránd Tudományegyetem: 1980-1985
  • I. László Gimnázium Mezőkövesd: 1974-1979

Végzettség - tudományos fokozat:

  • PhD fokozat, summa cum laude (2008). Földtudományok. Az értekezés címe: A földrajztanítás korszerű módszerei - A számítógéppel segített földrajztanítás lehetőségei.
  • dr. univ., summa cum laude (1992). Biológia tudományok. Az értekezés címe: A környezeti nevelés kialakulása a magyarországi gimnáziumokban.
  • Földrajz-biológia szakos középiskolai tanár (1985)
  • Oktatásinformatikus (2004)
  • Nyelvismeret: angol középfok, német alapfok

Szakmai tapasztalat

  • Oktatási és tanulmányi ügyekért felelős rektorhelyettes 2013 -
  • Intézetigazgató, Földrajz- és környezettudományi Intézet 2012 - 2013
  • Tanszékvezető, Földrajz tanszék 2008 -
  • Főiskolai oktató, Földrajz Tanszék: 1989 -
  • Földrajz-biológia szakos középiskolai tanár 1985 - 1989
  • Szakmai szervezeti tagság
  • MTA Földrajzi Bizottságai, közös Oktatási Munkabizottságának titkára; MTA Meteorológiai Tudományos Bizottság, Éghajlati Albizottságának, valamint a Légköri Erőforrás Munkabizottságának a tagja.
  • Országos Köznevelési Tanács, Tankönyv és Taneszköz Bizottságának tagja (2012-2013)
  • International Geographical Union, Commission on Geographical Education (Nemzetközi Földrajzi Unió, Földrajzi Nevelési Bizottsága) tagja; Magyar Földrajzi Társaság tagja; EKF Szenátusának tagja; EKF TTK Kari Tanács tagja; AGRIA GEOGRÁFIA Közhasznú Alapítvány kuratóriumának elnöke.

2013-ben a díjat kapta: Dr. Liptai Kálmán

Dr. Liptai Kálmán

Languages

Belépés

nEtSZKÖZKÉSZLET

TTK logo

Regionális Tudásközpont

International Conference on Applied Informatics