Tudományos Szieszta

Földrajz és Környezettudományi Intézet

Varázstorony

(Természettudományi Pályaorientációs és Módszertani Központ)

Külső kapcsolatok

FutureRFID - Az RFID/NFC technológia továbbfejlesztési lehetőségei az "Internet of Things" koncepciói mentén - TÁMOP pályázat
Alkalmazható természettudományok oktatása a Tudásalapú Társadalomban - TÁMOP pályázat
EKF TTK Mesterképzés a Tudásalapú Társadalom szolgálatában - TÁMOP pályázat

Biológiatanár szak

Képzési forma, munkarend:

mesterképzés, nappali és levelező munkarend

Finanszírozás:

magyar állami ösztöndíjas és önköltséges (MNK: 350.000 Ft/félév; MLK: 300.000 Ft/félév)

Képzési idő:

2-5 félév

Tanári oklevéllel:

2-3 félév

Felvehető létszám (min<max)

MNÁ-MNK: 5<15 MLÁ-MLK: 5<25

Felvehető létszám tanári oklevéllel (min<max)

MNÁ-MNK: 5<15 MLÁ-MLK: 5<25

Felvételi követelmény:

motivációs beszélgetés

Az oklevélben szereplőszakképzettség megnevezése:

okleveles biológiatanár

A képzés célja:

Az alapfokozaton vagy más felsőfokú végzettség keretében szerzett szakképzettségre, illetőleg ismeretekre alapozva a közoktatásban, a szakképzésben és a felnőttképzésben az oktatási, pedagógiai kutatási, tervezési és fejlesztési feladatokra, továbbá a tanulmányok doktori képzésben történő folytatására való felkészítés.

A képzés sajátosságai:

A főhangsúlyt a szakmai ismeretek felfrissítése, az elmúlt évtized legfontosabb eredményeinek értelmezése mellett a legmodernebb oktatási módszerek megismertetésére a biológia tanításában való alkalmazásuk speciális lehetőségeinek bemutatására fekteti. Célja a biológia megszerettetésére szakmailag és módszertanilag felkészült tanárok képzése. A tananyagba integráltan bemutatja a karon folyó legfontosabb szakmai és szakmódszertani kutatások releváns eredményeit.

Nyelvi követelmények:

A mesterfokozat megszerzéséhez államilag elismert legalább középfokú "C" típusú, illetve azzal egyenértékű nyelvvizsga letétele szükséges.

Továbbtanulási lehetőségek, doktori képzés:

Tehetséges hallgatóink számára igénybe kívánjuk venni az EKF TTK által biztosított gyakornoki programot, melynek során a képzések befejezése után is lehetőségük marad hallgatóként elkezdett kutatásaik kiteljesítésére. Ezen kívül legtehetségesebb hallgatóink számára a külföldi tanulásra is meg van a lehetőség működő ERASMUS együttműködéseinken keresztül. Jelenleg az ELTE és a Debreceni Egyetem, valamint a Szent István Egyetem és Szegedi Tudomány-egyetem biológia tanszékeivel meglevő kapcsolatok keretében az MA diplomásainkat tovább segítjük az érdeklődésüknek megfelelő, produktív témavezetőkhöz illetve Doktori Iskolákba.

Elhelyezkedési esélyek és lehetőségek:

Hazánk Európai Unióhoz való csatlakozásával az egyes személyek és közösségek működési területe kitágult. A megváltozó közegben való eligazodás megnöveli a biológiai kompetenciák iránti igényt, ugyanakkor a biológia felértékelődött az utóbbi időben, mivel jelentős szerepet játszik globális környezeti problémák megoldásában és kezelésében. A közoktatásban dolgozó biológiatanárok kulcsszerepet játszanak a modern biológiai és környezeti szemlélet generációkon átívelő kialakításában. A végzett biológiatanároknak elhelyezkedési lehetőségei vannak az általános és középiskolai képzésben, továbbá a biológiával, mezőgazdasággal kapcsolatos szakképzésben és felnőttképzésben. A biológia, mint közismereti tárgy évszázadok óta integráns része a közoktatásnak, a folyamatosan megújuló ismeretanyagok következtében ugyanakkor a közoktatásban dolgozó biológiatanárok képzése/átképzése is elengedhetetlen.

Részletes információk:

Eszterházy Károly Főiskola Tanulmányi és Információs Központ – Felvételi Iroda
Személyesen: 3300 Eger, Eszterházy tér 1. Honlap: http://felvi.ektf.hu
Telefonon: 36/520-424 E-mailben: felvi [kukac] ektf [dot] hu

Languages

Belépés

nEtSZKÖZKÉSZLET

TTK logo

Regionális Tudásközpont

International Conference on Applied Informatics