Tudományos Szieszta

Földrajz és Környezettudományi Intézet

Varázstorony

(Természettudományi Pályaorientációs és Módszertani Központ)

Külső kapcsolatok

FutureRFID - Az RFID/NFC technológia továbbfejlesztési lehetőségei az "Internet of Things" koncepciói mentén - TÁMOP pályázat
Alkalmazható természettudományok oktatása a Tudásalapú Társadalomban - TÁMOP pályázat
EKF TTK Mesterképzés a Tudásalapú Társadalom szolgálatában - TÁMOP pályázat

Az Eszterházy esete a Tóth családdal

Globalizált világunkat széttartó emberi sorsok, elszakadó kapcsolatok és sokszor a káosz is jellemzi. Mi hozhat összetartást és kohéziót ebbe a káoszba? Az alábbi történet alapján, például az Eszterházy Károly Főiskola…

Tenk község 30 km-re fekszik Egertől, itt határozta el 2006-ban Tóth Klaudia, hogy érettségi után az EKF földrajz szakán akar továbbtanulni. 2009-ben sikeres védés után térség- és településfejlesztő geográfus diplomát szerzett, amivel falujának önkormányzatánál szakügyintézőként elhelyezkedett.

Leányuk példáján és ösztönzésén felbuzdulva még ebben az esztendőben szülei Tóthné Anna (42 éves női ruhakészítő) és Tóth Sándor (43 éves autószerelő) is elhatározták, hogy továbbtanulnak. Akkor még bizonytalanok voltak, hogy hová, melyik szakra, melyik intézménybe jelentkezzenek. Sándor első helyen gépészmérnöknek jelentkezett Gödöllőre, de a ponthatárok miatt nem került be. A második helyre viszont az EKF földrajz szakát jelölte meg, amit – nem mellékesen – Anna az első helyre írt. A sors érdekes élethelyzetet teremtett, mert mind a ketten ide nyertek felvételt levelező tagozatra.

40 éves kor felett, munka mellett nem egyszerű a konzultációkon részt venni, sikeres vizsgákat tenni. A kezdeti nehézségek után egyre jobban belerázódtak az iskolapadba, olyannyira, hogy 2012-ben mindketten sikeresen megszerezték a térség- és településfejlesztő szakgeográfusi diplomát.

Anna Tenk község településfejlődéséről írt a szakdolgozatában. Sándor szakdolgozatát Kömlő község megújuló energetikai lehetőségeiről írta, amit Régiómenedzser geográfus MSc szakon is folytatni kíván, ugyanis a múlt év nyarán oda is felvételt nyert és jelenleg sikeresen abszolválta az első félévet. Vajon melyik intézményben? Természetesen az EKF-en, hiszen ez egy jó döntés…

A hírt küldte:
Dr. Pajtókné dr. Tari Ilona, tanszékvezető
Földrajz Tanszék

A Tóth család diplomaosztó után (2012)
A Tóth család a diplomaosztó után (2012)

A Tóth család tagjai ezúton is köszönetet mondanak az EKF Földrajz Tanszék minden dolgozójának az áldozatkész és odaadó munkájukért és Isten áldását kérik további tevékenységükre.

Languages

Belépés

nEtSZKÖZKÉSZLET

TTK logo

Regionális Tudásközpont

International Conference on Applied Informatics