Tudományos Szieszta

Földrajz és Környezettudományi Intézet

Varázstorony

(Természettudományi Pályaorientációs és Módszertani Központ)

Külső kapcsolatok

FutureRFID - Az RFID/NFC technológia továbbfejlesztési lehetőségei az "Internet of Things" koncepciói mentén - TÁMOP pályázat
Alkalmazható természettudományok oktatása a Tudásalapú Társadalomban - TÁMOP pályázat
EKF TTK Mesterképzés a Tudásalapú Társadalom szolgálatában - TÁMOP pályázat

Megrendezésre került a Botanika Hete: át lehet gondolni a tapasztalatokat

A hallgató szervezők kézműves foglalkozáson

Sikerekkel, tanulságokkal, épülő kapcsolatokkal ért véget a Botanika hete rendezvénysorozat, melyet a Természettudás Főiskolája TÁMOP projekt támogatásával rendezett meg az EKF TTK május 17.-től 21.-ig.

A 36 előadást, 6 féle foglalkozást, könyvbemutatót és vásárt, kiállításokat, növénybemutatót  és vásárt felvonultató rendezvény egyrészt hasznos szakmai fórumot biztosított a botanikával kapcsolatos tudományterületek szakembereinek, másrészt a cégek, partnerek és a főiskola kapcsolatát is erősítette és remélhetőleg erősíti a jövőben is a rendezvény.

A hallgatók, középiskolások egyaránt aktív közönségként látogatták a programokat, de óvodás csoportok is részt vettek a kézműves foglalkozásokon.

A meghívott előadók mellett a Növénytani és Növényélettani Tanszék oktatói saját előadásaikkal színesítették a Botanika Hete programját, így előadást tartott Dr. Orbán Sándor, Dr. Pócs Tamás, Dr. Vojtkó András, Dr. Marschall Mariann, Dr. Dulai Sándor, Sass-Gyarmati Andrea és Pénzesné Dr. Kónya Erika.

Elsősorban köszönet a TTK TÁMOP projekt menedzserének, Szilágyi Ibolyának és Dékán Úrnak a támogatásért, de köszönet azoknak is, akik aktív, kitartó segítségükkel a munkában részt vettek és sikerre vitték a rendezvényt. Így a kollégáknak, közülük is Nagy Sándorné Erzsikének, Szarka Grétának, Mihalik Istvánnak, Sass-Gyarmati Andreának és a biológia bsc szakos hallgatóinknak: Czifra Hajnalkának, Nagy Juditnak, Nyitrai Tamásnak, Szabó Eszternek, Micheller Tibornak, Szilágyi Írisznek, Kovács Erikának, Kerezsi Viktornak és a C épület portásainak. Rengeteget dolgoztak.

Mindezeket összefoglalva: A hagyományteremtést is magában hordozó rendezvénynek máris van látható eredménye: a növénytermesztők itt tartott évelő és egynyári virágai a Campus területén, a gyerekek otthoni szobájában őrzött kis kézműves emlékek és a fejünkben megmaradt gondolatok.

Pénzesné Dr. Kónya Erika

Főiskolai docens

Növénytani Tanszék

Languages

Belépés

nEtSZKÖZKÉSZLET

TTK logo

Regionális Tudásközpont

International Conference on Applied Informatics