Sportszakemberképzés az életminőség szolgálatában - TÁMOP pályázat

Testnevelő tanár

Testnevelő tanár szak

Képzési forma, munkarend: mesterképzés, nappali és levelező munkarend

Képzési idő: 2-5 félév

Felvételi követelmény: motivációs beszélgetés

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése: okleveles testnevelő tanár

A képzés célja: a képzés célja az alapfokozaton, vagy más felsőfokú végzettség keretében szerzett szakképzettségre, illetőleg ismeretekre alapozva a közoktatásban, az iskolai testnevelés és sport oktatási-nevelési feladatainak ellátására, a szakképzésben, a felsőoktatásban és a felnőttképzésben, emellett a sportszakmai tárgyak oktatási, valamint minden szinten a sportpedagógiai kutatási, tervezési és fejlesztési feladatokra, továbbá a tanulmányok doktori (PhD) képzésben történő folytatására való felkészítés.

Az ideális jelentkező: jellemzi az érdeklődés a testkultúra, azon belül a sport és a testnevelés iránt. Érdekli az emberi szervezet felépítése és működése általában és sportolás közben, ha meg akarja ismerni a testnevelés órákon és edzéseken alkalmazott eszközrendszert és módszereket. Magas szintre akarja fejleszteni képességeit és készségeit egy általa választott sportágban. Aki lélekben közel áll az iskola világához és kedveli a fiatalokat, fontosnak tartja, hogy egy jó testkulturális szakember – túl a testnevelő tanári szakma szakismeretein – sportrekreációs, sportmenedzseri és gyógytestnevelési alapismeretekkel is rendelkezzen.

Nyelvi követelmények: a mesterfokozat megszerzéséhez legalább egy idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél megszerzése szükséges.

Továbbtanulási lehetőségek, doktori képzés: a testnevelő tanári szakképzettség megszerzése után pedagógiai, vagy sporttudományi doktori iskolában folytathatja tanulmányait az okleveles testnevelő tanár, ahol leghamarabb három év alatt doktori (PhD) fokozatot szerezhet, és a felsőoktatásban, vagy kutatóintézetben helyezkedhet el.

A szakma szépségei: a testnevelő tanári és az edzői munka olyan pedagógiai tevékenység, amely más hatásrendszerekhez hasonlóan fejleszti a gyerekek személyiségjegyeit, teljes személyiségét, speciális (sport specifikus) ismeretek és készségek átadásával.

Sokat tehet egy testnevelő tanár a magyar lakosság siralmas egészségi állapotának javításáért is, mivel az iskolában és az iskolán kívül – túl a testnevelő tanári munkán – sportrekreációs, sportmenedzseri, edzői tevékenységet is folytathat.

Az iskolai sport versenyrendszerben elindítva tanítványait, a testnevelő tanár szakmai sikereket, hírnevet szerezhet nemcsak magának, hanem tágabb és szűkebb környezetének, pl. iskolájának is.

Elhelyezkedési esélyek és lehetőségek: a testnevelő tanár oklevéllel rendelkezők több területen is elhelyezkedhetnek (iskolában testnevelő tanárként, szabadidő szervezőként; fitneszcentrumokban vezetőként, sportrekreátorként, animátorként vagy életmód szaktanácsadóként; sportegyesületekben edzőként, sportszervezőként vagy sportvezetőként; önkormányzatoknál sportreferensként stb.).

Részletes információk
Eszterházy Károly Főiskola, Tanulmányi és Információs Központ Felvételi Csoport
3300 Eger, Eszterházy tér 1.
Tel.: 36/520-424, Fax: 36/520-425
Interneten: http://www.tik.ektf.hu
E-mail: felvi@ektf.hu

Eszterházy Károly Főiskola, Testnevelési és Sporttudományi Intézet
3300 Eger, Leányka u. 6.
Tel.: 36/520-488, Fax: 36/520-433
Interneten: http://www.ektf.hu
E-mail: tesi@ektf.hu

Belépés