A Növénytani és Ökológiai Tanszék dolgozói Nagy Sándorné és Rausz Rita a háztartásokban többnyire szárított formában használt fűszernövényeket mutatták be friss, akár az erkélyen is nevelhető cserépnövényként, valamint mikroszkóp alatt láthattak a látogatók különböző virágtalan növényeket és terméseket.
Horotán Katalin az Állattani Tanszékről a házunkban található állatokhoz és madártollakhoz kapcsolódó ismeretterjesztő játékokkal színesítette a palettát.
A Környezettudományi Tanszékről Katona Ildikó és Leskó Gabriella hallgatóik segítségével (Bozóki Tamás, Csrefkó Tamás) az Eger-patak makrogerinctelen élővilágát mutatták be, felhívva ezzel a figyelmet arra, hogy a különböző élőlények hogyan jelzik a víz minőségét. A gombák élővilágban betöltött szerepéről és az ehető és mérges gombákról is tájékoztatást kaphattak az érdeklődők.
A Földrajz Tanszék képviseletében Dr. Dávid Árpád tartott „ásványsimogatót”, amit a felnőttek ugyanúgy élveztek, mint a legkisebbek.
Délben került felállításra a Számítástudományi Tanszék Napkövető robotja, amely sajnos ekkor már a Nap fénye helyett csak az esőcseppeket gyűjthette. A csapadékos időjárás miatt Dr. Vida József folyékony nitrogénes kísérletei elmaradtak, de a rossz idő ellenére is számos érdeklődő fordult meg a sátrunknál.